ZAHRADNÍ DENÍK 2019

Ročníky:    2021   2019   2018   2017   2016

Únor ⛸

Zahradu máme pokrytou sněhem. Přes okna pozorujeme ptáčky, kterým do krmítek sypeme zobání.

Už se moc těšíme na jaro. Do truhlíčků ve třídě jsme zasadili semínka paprik, budeme pozorovat, jak nám pěkně rostou.

Za pár dnů nás čekají ještě semínka rajčátek, která vysejeme do připravených nádob.

Se zaléváním nám pomáhá teta Iva.


Duben ⛅

V dubnu jsme pozorovali, jak nám krásně rostou rajčátka a papričky. Kelímky jsme měli rozmístěné na parapetech oken v " malé " třídě a poctivě jsme zalávali ( paní uklízečka to s námi musí vydržet :-) ). Ke konci dubna jsme si kelímky odnesli domů - maminky nám slíbily, že si v květnu, po " zmrzlých " rajčátka a papriky nasadíme na zahrádku. Na školní zahradě se začína všechno zelenět - a v truhlích nám vyrostly krásné tupipány. také je poctivě zaléváme. Jo, a budeme sadit vrbu - už se moooc těšíme :-)


Květen ⚘

Ten květen nás zatím zlobí - pořád je zima a prší.

Přes okna akorát vidíme ptáčky a rozkvetlé tulipány v truhlících, ale ven se nedá pořádně jít :-(((


Červen ⚽

Hurá - sluníčko se ukázalo v celé své kráse a je fakt, že už to někdy i přehánělo :-)...Naše zahrada je krásná-ovocné keříky začínají pomalu dozrávat, v záhoncích se rýsují řádky mrkvičky a cibulky...Paní kuchařka si trhá něco v bylinkovém záhonu - no a pak máme na svačinku chleba s pomazánkou a pažitkou. A taky nám do džbánku dělá vodu s mátou a citronem - jo, to je fakt dobrota. Konvičky na vodu máme " nastartované " každý den. Poctivě zaléváme - záhonky i truhlíčky, které jsou ozdobou celé školky.Každý nám je závidí. No bodejť - tolik zahradníků na jedné zahradě !!! Už si ale domlouváme s paní školnicí,ať nám ty naše květinky a záhonky přes prázdniny zalévá - my se jí pak bohatě odvděčíme - v září ji každý namalujeme asi krásný obrázek - naši školní zahradu :-). Tak v září zahrado - ahóóój


Červenec ☀


Červenec ☀


Červenec ☀


Červenec ☀


Červenec ☀


Zahradní deník byl vytvořen díky finanční podpoře Zlínského kraje v rámci projektu "Přírodní zahrada - naše živá učebnice".

Zlínský kraj

Mateřská škola Jestřabí příspěvková organizace
Jestřabí 78, 763 33 Jestřabí

Copyright © 2016 Mateřská škola Jestřabí. Všechna práva vyhrazena. IZO: 107606097