ZAHRADNÍ DENÍK 2018

Ročníky:    2021   2019   2018   2017   2016

Září ☁

Tak k nám přišly nové děti :-)...My, staří " mazáci " , jsme je seznámili se školní zahradou. Ukázali jsme jim ovocné stromy, keříky, na kterých jsme v létě měli rybíz, záhonky, kde jsme uzobávali v létě jahůdky a taky děti zjistily, že tam máme mrkvičku, kterou budeme brzy společně sklízet. U bylinkové zahrádky přivoněly k mátě a levanduli, která už pomalu odkvetla.

Společně jsme posbírali opadaná jablíčka, která nebyla pěkná a zdravá, a proto jsme je dali do kompostéru ( to byla ale dnes dřina :-) ).

Říjen ☔

Vyrazili jsme na výlet - načerpat nové zkušenosti a hlavně vědomosti - vypravili jsme se totiž do Hostětína - Centrum Veronica...Seznámili jsme se s programem Piju mošty, což ty ? a Bylinky v naší zahrádce... Na naší zahradě pořád sbíráme opadaná jablíčka, některá nám naše maminky očistily a nakrájely a teta Šuráňová nám je v jejich přírodní sušárně usuší...To bude dobrota-už se těšíme :-).V sušárně jsme se byli podívat, takže už víme, jak to tam všechno funguje. Na naší zahradě jsme ještě sklidili mrkvičku, ze které nám paní kuchařka připravila výborný salát. Ještě jsme otrhali lístky máty a meduňky, které jsme pak sušili na sluníčku.

Zahradní deník byl vytvořen díky finanční podpoře Zlínského kraje v rámci projektu "Přírodní zahrada - naše živá učebnice".